Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Nowy akumulator a napięcia/zapytanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Nowy akumulator a napięcia/zapytanie

    Ok, innymi słowy mnie oszukali aby tylko kilka literków odciągnąć...

    Zamordować :diabelski_usmiech

  • #2
    [O2] Nowy akumulator a napięcia/zapytanie

    Witam.
    Potrzebuję informacji na temat akumulatora , a mianowicie jakies 3-4 miesiace temu zakupilem nowy akumulator firmy varta model blue dynamic 74ah 680A , i w czym sprawa.
    Zaraz po zalozeniu krecił jak szalony aku ,rowniez napiecie na nim oscylowalo w granicach 12,7v ,bylo to w temp okolo +10 ,w tej chwili jest -10 a akumulator po postoju np 8h przy temp na zewnatrz -10 ma napiecie 12,45 ,a podczas rozruchu spada do 10v(z jakimis malymi dziesiatkami , bodajze 10,3v) oraz dodam ze jednokrotne przekrecenie kluczyka w pozycje zapłonu (nie odpalenia) to kiedy pobiera prąd do grzania spada do 11v i juz przy tym napieciu pozostaje az do uruchomienia silnika (kiedy podczas odpalu spada do 10v) ,nie wraca do stanu 12v ,dopiero wraca po odpaleniu silnika i zgaszeniu.ładowanie jest wporządku 14,5v bez swiatel ,ze swiatłami 14,3v . I potrzebuje podpowiedzi czy ten aku mogłby już paść? czy ktos moze zmierzyc na swoim aku napiecie spoczynkowe oraz podczas rozruchu przy temp ujemnej ? dzisiaj np po postoju 8h od godziny 7 do godziny 15 ,mial problem zeby zapalic ,i ewidentnie jest to wina aku ,bo czuc jak słabo kreci. w moim poprzednim samochodzie 7letni aku w 1.9 tdi ALH lepiej krecił w takiej temp. Najbardziej martwi mnie ten spadek napiecia az taki duzy ? chyba az tyle nie powinien spadac. dodam ze gdzies w okolicach grudnia ,akumulaor byl raz ładowany bo wydawał mi sie juz słaby.

    [ Dodano: Sob 25 Sty, 14 10:40 ]
    ktos pomoże? doradzi co zrobic z tym akumulatorem? dzisiaj rano po postoju przez noc na akumulatorze bylo 12,4v przy -15stopniach ,potrzebuje mieć informacje jakie ktoś inny ma napięcie na akumulatorze w stanie spoczynku ,bez uruchamiania samochodu.

    Komentarz


    • #3
      Spoczynkowe napięcie masz dobre, bo ono u mnie na wczoraj kupionym akumulatorze ( mierzone w sklepie wynosiło 12,75v), musisz też wiedzieć,że akumulator na dużym mrozie traci swe właściwości,ale wydaje mi się,że 10v to trochę mało

      Komentarz


      • #4
        Napięcie znamionowe naładowanego akumulatora wynosi 12,6-12,8V. Napięcie 12,5V lub niżej świadczy o niedoładowaniu akumulatora. Spadek napięcia przy naładowanym akumulatorze poniżej 10V podczas rozruchu silnika w dodatniej temperaturze może wynikać z zasiarczenia płyt co jest praktycznie równoznaczne z koniecznością jego wymiany.
        W Twoim przypadku aku wymaga po pierwsze naładowania w dodatniej temperaturze zgodnie z zasadami ładowania aku kwasowo-ołowiowych. Przetrzymywanie aku w stanie niedoładowania przyśpiesza proces zasiarczania płyt. Po drugie, dobrze by było sprawdzić spoczynkowy pobór prądu z aku żeby wykluczyć rozładowywanie przez jakiś odbiornik o ile takie spadki napięcia nie wynikają z jazdy na krótkich dystansach.
        Antyfotoradar Valentine1
        Harry II Classic+Sirio ML145

        Komentarz


        • #5
          Ok jak tylko zrobi się troche cieplej ,to aku naładuję porządnie i sprawdzę pobór prądu ,czy przypadkiem cos nie bierze mi z bateri pradu. Odcinki raczej w wiekszosci po 15km ,raczej jak trasa , bez zatrzymywania. Dam znac w temacie co dalej. wczoraj mierzone napięcie 12,4 v przy -16stopniach rano . odpalił w miare ,3x swiece grzane , ale pompka w baku bylo slychac jak slabo pracuje , albo tak paliwo zgęstniało(choc bylo paliwo zimowe + jeszcze swoj dodatek lałem z castrola) ,albo akumulator jest juz tak słaby ze ledwo zasila ta pompke.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez fooojciech
            Odcinki raczej w wiekszosci po 15km
            raczej mało jak na prawidłowe doładowanie akku
            poza tym teraz mrozy robią swoje
            włozyłes taki akku bo to wynika z VIN?czy włozyłeś większy niż powinieneś mieć?
            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

            Komentarz


            • #7
              bodajże z tego co pamiętam na forum już gdzieś było pisane ze wg silnika 1.9 tdi 105km bxe zalecany akumulator był nawet mniejszy 6x ah ,tylko nie pamiętam końcówki ile tam bylo,ja włożyłem największy jaki się dało ,bo większy wymiarowo nie wchodziły w obudowę więc tylko pasowały 74ah max i to nie ze wszystkich firm bo niektore mialy wieksze rozmiary niz reszta .

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X